3 aplikacje na telefon, które pomogą w nauce języka niemieckiego

Oto 3 aplikacje na telefon, pomocne, jeśli chcesz poznać język niemiecki. Są zabawne, niewymagające i nawet nie zauważysz, gdy nowe słówka wpadną Ci do głowy. Świetnie się sprawdzą również jako mądry wypełniacz czasu w kolejce do kasy czy w podróży autobusem.

Aplikacja do nauki niemieckiego #1 Drops

O tej aplikacji językowej wspominaliśmy już wiele razy.

Drops jest aplikacją do nauki niemieckich słówek. Do wyboru masz wiele tematów. Od podstawowych takich jak: jedzenie, ubrania zwierzęta, pytanie o drogę itd.; do bardziej zaawansowanych jak pisanie maili, choroby, zdrowie psychiczne i wiele innych. Twórcy aplikacji dodają kolejne tematy np. związane z wydarzeniami i świętami np. walentynki, Wielkanoc, rok lunarny – więc z Dropsem nie da się nudzić.

To przyjemna aplikacja, miło upływa przy niej czas, a co najważniejsze jest efektywna. Jeśli będziesz uczyć się systematycznie, chociaż 5 minut dziennie – to z pewnością zobaczysz efekty w postaci bogatszego słownictwa! Więcej o niej przeczytasz tu klik.
Kliknij, aby pobrać wersję na Androida albo na IOS

Aplikacja do nauki niemieckiego #2 Badabum

Badabum, to aplikacja do nauki niemieckiego dostępna z poziomu przeglądarki.
Twoim zadaniem jest wybieranie prawidłowych rysunków, wyrazów, uzupełnianie wyrazów lub odgadnięcie słowa ze słuchu. To łatwy i przyjemny sposób, aby kilka nowych niemieckich słówek wpadło do głowy.
Link do strony z grą

Aplikacja do nauki niemieckiego #3 Clozemaster

Clozemaster, to aplikacja do nauki języka niemieckiego, o średnim poziomie trudności.
Twoim zadaniem jest uzupełnienie wyrazu w zdaniu. Możesz to zrobić wybierając z 4 dostępnych opcji, albo poprzez samodzielne wpisywanie odpowiedzi.
Dzięki aplikacji poznajesz przydatne w codziennym życiu zwroty i powiedzenia.
Kliknij, aby pobrać aplikację na Androida lub na IOS

A jakie aplikacje pomagają Tobie w nauce języka niemieckiego? Jakie polecasz?