Gdzie w 2022 na kształcenie dualne? [Mapa]

Meklemburgia Pomorze Przednie, Brandenburgia, Saksonia – firmy z tych niemieckich landów oferują rozpoczęcie nauki w ramach kształcenia dualnego (duale Ausbildung) w 2022 roku.

 

Z branży medycznej mamy klinikę Asklepios z Pasewalku i klinikę Ameos z  Ueckermünde. Jeśli chcesz zostać pielęgniarką/pielęgniarzem, to sprawdź ich ofertę.

 

 

Interesuje Cię handel?
Firma Brillux, producent farb i lakierów z Neubrandenburga szuka specjalisty_tki ds. handlu hurtowego i zagranicznego. Z kolei firma Kuhnle Tours z Rechlin,  jeden z najbardziej wszechstronnych pracodawców w świecie żeglarskim w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, szuka specjalistę_tkę ds. E-commerce oraz ds. turystyki i rekreacji. 

 

Jeśli już jesteśmy przy Kuhnle Tours, to mają też ofertę nauki na mechatronika_czkę. Pozostałe oferty z branży technicznej ma Köthenbürger HTI Hoch-Tief und Ingenieurbau z Waren – chcą uczyć betoniarza-zbrojarza i Optimal media z Röbel/Müritz, producent materiałów poligraficznych i audiowizualnych. szukająca ucznia na technologa/-żkę mediów ze specjalnością procesy drukarskie.

 

A może chcesz w przyszłości zostać logistykiem? W takim razie koniecznie sprawdź ofertę REWE, które ma do wyboru dwie miejscowości, gdzie można się uczyć. Oranienburg, blisko Berlina i  Nossen w Saksonii.

 

Została nam gastronomia. 3 miejsca oferują uczniom naukę w zawodzie kucharz/kucharka i pracownik/pracownica restauracji. Są to Alte Schlossbrauerei z Mirow – serwująca gościom nie tylko wyśmienite dania, ale i specjalne przedstawienia kostiumowe, oferujący aktywny wypoczynek nad wodą Königlicher Campingpark Sanssouci z Poczdamu oraz restauracja rodzinna Mudder-Schulten-Stuben z Neubrandenburga.

 

Kliknij w grafikę, aby zobaczyć mapę