Praca po duale Ausbildung w Niemczech

Ukończenie 3-letniego duale Ausbildung w Niemczech to dopiero początek. Zobacz jaka praca i możliwości czekają na Ciebie po niemieckiej nauce dualnej. W końcu nie uczysz się dla samego uczenia.

 

 

 

Chcesz zobaczyć jaka praca w Niemczech czeka na Ciebie po ofertach nauki duale Ausbildung?
Przejdź do punktu 4.

 

 

1. Praca w  Niemczech i w Polsce jako specjalista – możliwości po duale Ausbildung

Po pierwsze możesz zacząć od razu pracować w Niemczech jako specjalista i piąć się po szczeblach kariery. Bez dodatkowych darmowych albo półdarmowych praktyk za “wpis do portfolio”.

Dzięki zajęciom praktycznym podczas 3 lat duale Ausbildung, nie ma mowy o pustym CV. Możesz więc przebierać w ofertach pracy – i to, i w Niemczech, i w Polsce.

 

Praca w Niemczech – w miejscu stażu
Jeśli wybierasz Niemcy, to możesz zacząć pracę np. w firmie, gdzie przez 3 lata się uczyłaś_eś. Pracodawcy często proponują absolwentom pracę ponieważ wiedzą, że nie muszą tłumaczyć wszystkiego od początku i że mogą na Tobie polegać.
To też wygodne rozwiązanie dla świeżo upieczonego absolwenta_ki. Nie stresujesz się nowym miejscem, rozumiesz jak działa firma, a praca nie ma dla Ciebie tajemnic.

 

Praca w Niemczech – w innej firmie
Jeśli jednak nie chcesz kontynuować współpracy, to nie zobowiązują Cię żadne lojalki. Możesz szukać pracy w swoim zawodzie w innych firmach zlokalizowanych w całych Niemczech, Austrii, Szwajcarii – mówiąc krótko, w niemieckojęzycznych krajach.

 

Praca w Polsce
Chcesz wracać do Polski? Żaden problem.
Z Twoją znajomością języka i niemieckich zwyczajów znajdziesz pracę w firmach, które sprzedają swoje produkty w niemieckojęzycznych państwach lub mają oddziały w Niemczech. 

 

 

praca w Niemczech po duale Ausbildung - możliwości

 

 

Twój głód wiedzy nie ustał wraz z zakończeniem niemieckiego kształcenia dualnego? W takim razie możesz się zdecydować na studia dualne (duale Studium) lub dodatkowe szkolenia zawodowe.

 

 

 

2. Po duale Ausbildung – studia dualne w Niemczech (duales Studium)

Studia dualne, tak jak duale Ausbildung, to połączenie nauki na uczelni i pracy w firmie. Trwają 3 lata i każdy semestr podzielony jest na część teoretyczną oraz praktyczną. Jako absolwent_ka kształcenia dualnego, masz dodatkowe punkty i łatwiej Ci zdobyć miejsce na uczelni.

Więcej o studiach dualnych przeczytasz tu: https://dojczland.info/studia-w-niemczech/

 

3. Możliwości po duale Ausbildung: dalsze szkolenia zawodowe (Weiterbildung)

Nie chcesz studiować, ale też nie chcesz osiadać na laurach?
W takim razie może zainteresują Cię dodatkowe szkolenia zawodowe? Dzięki nim będziesz nie tylko specjalistą, ale wręcz mistrzem (Meister) w swoim zawodzie!
Szkolenia trwają w zależności od tematu od paru dni do kilku miesięcy i jeszcze głębiej wprowadzą Cię w Twoją specjalizację.

 

 

4. Praca po duale Ausbildung w Niemczech, w zawodach oferowanych przez “Główka pracuje”

 

Kliknij zawód i zobacz gdzie możesz pracować po skończeniu nauki dualnej z naszymi ofertami nauki: 

 

Administracja, handel, logistyka 

Gastronomia 

Medycyna 

Technika