Szansa na karierę w Niemczech – Nabór do “Główka pracuje” 2024

 

Jeśli myślisz o kształceniu dualnym w Niemczech, chcesz zdobyć niemieckie kwalifikacje, to mamy świetną wiadomość. rusza nabór na rok szkolny 2024 do programu “Główka pracuje”!

W tym roku masz do wyboru 14 firm, 7 kierunków (Administracja, Logistyka, Handel, Gastronomia, Turystyka, Pielęgniarstwo, Techniczne) i aż 13 ciekawych zawodów, w tym dwa zupełnie nowe.


Oto pięć obiecujących zawodów, które są nie tylko interesujące, ale także bardzo poszukiwane na niemieckim rynku pracy:

  1. Specjalista ds. E-commerce 🛒 – W dobie cyfrowej sprzedaży, specjaliści ds. e-commerce są bardzo poszukiwani, a to może być Twój krok do kariery w marketingu internetowym i handlu online.

  2. Specjalista ds. turystyki i rekreacji ✈️ – Niemcy to świetne miejsce dla turystów, co oznacza, że praca w branży turystycznej może być naprawdę pasjonująca.

  3. Specjalista ds. handlu hurtowego i zagranicznego 🌍 – Umiejętności związane z handlem międzynarodowym są bardzo przydatne w globalnym świecie.

  4. Specjalista ds. logistyki 🚚 – Logistyka jest kluczowym elementem każdej firmy, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie handlu. Zostań specjalistą ds. logistyki i pomóż firmom efektywnie zarządzać łańcuchem dostaw.

  5. Pielęgniarstwo 🏥 – Praca w opiece zdrowotnej jest nie tylko szlachetne, ale także satysfakcjonujące. Zajęcie dla osób, które chcą pomagać innym, a przy tym mieć gwarancję pracy.

A to tylko kilka zawodów! Sprawdź wszystkie:

 

 

 

Co więcej, firmy partnerskie programu “Główka pracuje” mają siedziby w 13 różnych miejscowościach, w landach: Mecklenburg-Vorpommern, Brandenburg, Sachsen oraz nowość: Nordrhein-Westfalen. Zobacz mapkę

 

Nabór na rok szkolny 2024 zaczynamy z rocznym wyprzedzeniem. Ale uwaga – nie znaczy to, że musisz już teraz znać język na poziomie B1. Przy większości ofert masz czas, by podszlifować niemiecki przed rozmową kwalifikacyjną.

Miejsca są ograniczone, a konkurencja może być duża, więc nie zwlekaj z podjęciem decyzji. To właśnie teraz możesz wybrać zawód, rozpocząć duale Ausbildung z programem “Główka Pracuje” i zmienić swoje życie.
Niech 2024 stanie się Twoją drogą do sukcesu zawodowego w Niemczech!

Więcej informacji o programie i rekrutacji znajdziesz tu.