Ucz się zawodu w Niemczech i zarabiaj! Nabór na wrzesień 2019

Jesteś uczniem/uczennicą lub studentem/studentką i po wakacjach zaczynasz ostatni rok nauki? A może chcesz zmienić zawód i pracować w Niemczech?

We wrześniu 2018 r. rozpoczynamy kolejny nabór do bezpłatnego programu edukacyjnego „Główka pracuje – Cleveres Köpfchen”. Program jest szansą dla osób z Polski, które chcą się nauczyć zawodu w Niemczech i zdobyć pożądane na tym rynku pracy kwalifikacje. A przy okazji zarabiać już w trakcie nauki ok. 800 euro netto/m-c.

 

Wakacje to dobry czas na planowanie przyszłości. Jeśli myślisz o tym, by swoją przyszłość związać z naszym zachodnim sąsiadem, to czytaj dalej 🙂
W tym artykule dowiesz się, jak rozpocząć naukę zawodu w Niemczech (duale Ausbildung), zdobyć niezbędne doświadczenie, szlifować język i otrzymywać co miesiąc wynagrodzenie uczniowskie.

Wrzesień to miesiąc, w którym już po raz 8. rozpoczynamy rekrutację do bezpłatnego programu edukacyjnego niemieckiego urzędu pracy „Główka pracuje – Cleveres Köpfchen”.

W tym roku pierwszy nabór kończy się 15 października 2018. Jednak nie warto zwlekać ze zgłoszeniem się do ostatniej chwili. Najlepiej wysłać swoją aplikację, gdy tylko pojawią się na naszej stronie aktualne oferty nauki na 2018/2019. Szybciej wysłane zgłoszenie to większy wybór ofert nauki i większa pewność udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Być może zastanawiasz się, dlaczego nabór rozpoczyna się aż rok wcześniej? Powodów jest kilka: przede wszystkim dzięki temu masz czas na naukę języka niemieckiego do poziomu komunikatywnego.

Poza tym w październiku/listopadzie odbywa się pierwsza rozmowa kwalifikacyjna (z tłumaczem). Jej celem jest poznać kandydata, jego motywacje do nauki w Niemczech oraz dotychczasowe doświadczenie.

W lutym/marcu podczas drugiej, decydującej rozmowy sprawdzana jest już znajomość języka.

Kolejne miesiące to czas na dalszą, samodzielną naukę słownictwa (teraz już głównie branżowego), aby w nowym roku szkolnym bez problemu komunikować się z nauczycielami, uczniami, sąsiadami…

Miesiące wakacyjne, to również moment, gdy uczniowie szukają mieszkania i załatwiają niezbędne formalności (numer podatkowy, kasa chorych, konto w banku itd.). Jak widzisz czasu na przygotowanie się wcale nie ma tak wiele.

Zobacz co oferujemy, kogo szukamy i wyślij swoje zgłoszenie!