Niemiecki na wynos – krótki kurs branżowego niemieckiego

Ostatnio do przetestowania swojej znajomości języka niemieckiego polecaliśmy portal BERUFE.TV, gdzie można znaleźć krótkie wideo o niemal każdym z około 350 zawodów dostępnych w systemie kształcenia dualnego.

Dziś mamy kolejny sposób na podszkolenie branżowego słownictwa, osłuchanie się z fachowym językiem i zdobycie informacji o przebiegu nauki w Niemczech.

źródło: https://learngerman.dw.com/pl/overview


Jeśli nie znacie jeszcze strony Deutsche Welle -Learn German w całości poświęconej nauce języka niemieckiego, to warto to nadrobić. Znajdziecie tam darmowe kursy online języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania, od A1 do C.

Przygotowane lekcje dotyczą bieżących tematów i uczą współczesnego słownictwa. Po takiej nauce z pewnością łatwiej się odnaleźć się w niemieckiej codzienności.

My polecamy w szczególności kursy z serii “Niemiecki na wynos” i dział: B1 Deutsch im Job – Profis gesucht. Zawiera on informacje o przebiegu nauki i pracy m.in. w medycynie, handlu, gastronomii i inżynierii.

źródło: https://learngerman.dw.com/pl/overview


Dla branż przygotowano krótkie wideo i zadania dotyczące słownictwa, rozumienia ze słuchu i gramatyki.

Zadania podzielone są tematycznie:
– Pierwsze kroki (Einstieg)
– Służbowa rozmowa (Dienstbesprechung)
– omówienie podstawowych czynności związanych z danym zawodem (np. dla pielęgniarza/ pielęgniarki będzie to: podstawowa opieka, dokumentacja medyczna, zmiana opatrunku)
– Informacje o nauce (Infos zur Ausbildung)
– Informacje o zawodzie w skrócie (Der Beruf in Kürze)

źródło: https://learngerman.dw.com/pl/overview

Do każdego z zadań, oprócz ćwiczeń i objaśnień gramatycznych można sprawdzić słownictwo i listę dialogową, co ułatwia zrozumienie nagrania i przyswojenie nowych słówek.

Mamy nadzieję, że ten krótki opis kursu zachęcił Was do nauki i rozwijania swoich językowych kompetencji!


Przeczytaj też: