Zawsze znajdziesz 5 minut! Sposób na systematyczną naukę niemieckich słówek

Gdybyśmy mieli wybrać najczęściej powtarzające się pytanie dotyczące duale Ausbildungu, to brzmiałoby ono:

czy trzeba znać język niemiecki?

Bądźmy szczerzy. Aby rozpocząć naukę zawodu w Niemczech, konieczny jest język niemiecki minimum na poziomie komunikatywnym (B1). Nauka odbywa się w niemieckiej szkole i firmie. To oznacza, że znajomość gramatyki i słownictwa, również branżowego jest niezbędna (!), aby poradzić sobie na zajęciach, rozumieć nauczycieli i współpracowników oraz poradzić sobie w codziennych sytuacjach jak wizyta w banku, czy u lekarza.

Wiemy, że od wysłania zgłoszenia do programu “Główka pracuje”, do rozmowy kwalifikacyjnej i podpisania umowy mija nawet kilka miesięcy. W tym czasie niejedna osoba może stracić motywację do codziennej nauki języka. Ale systematyczna nauka słówek jest bardzo ważna.

 

Słówka jak kropelki

Dlatego polecamy aplikację na urządzenia mobilne – Drops, która skutecznie motywuje do codziennego powtarzania słówek.
Przetestowaliśmy ją i działa!

aplikacja do nauki języków Drops, systematyczna nauka słówek
Aplikacja do nauki języków Drops

Drops jest skierowana do osób znających język na podstawowym i średnio zaawansowanym poziomie.
Dzięki aplikacji można przyswoić do 3000 słów z różnych kategorii, co oznacza poziom A2-B1. Z Dropsa mogą też korzystać osoby, które chcą odświeżyć słownictwo po dłuższej przerwie.

Aplikacja przypomina grę i naprawdę wciąga. Zadaniem użytkownika jest przeciągać słówka w odpowiednie miejsce, wykreślać je, układać z rozsypanych elementów.

 

5 minut dziennie, codziennie

Jedna lekcja w darmowej wersji aplikacji trwa 5 minut. Dostęp do 5-minutowej sesji otrzymujemy co 10 godzin. W ciągu dnia możemy więc uczyć się 10 minut. Dodatkowy czas można zdobyć za codzienne wykonywanie ćwiczeń. Jednak 5 minut spokojnie wystarczy.


Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty osiągamy, ucząc się regularnie. Drops zachęca do systematycznej nauki słówek. Warto “zaglądać” do aplikacji choćby na kilka minut, ale każdego dnia.

aplikacja Drops, niemieckie słówka, systematyczna nauka słówek
Screenshoty słówek w aplikacji Drops

Zaletą Drops są atrakcyjne grafiki, wyraźna wymowa native speakerów i duży wybór tematów. Jeśli w ustawieniach wybierzemy poziom średnio zaawansowany, od razu odblokujemy 50 tematów do nauki. Wśród nich: codzienna rutyna, emocje, choroby, pojazdy, transport, narzędzia, komputery itd.

podział na kategorie, Drops, systematyczna nauka słówek
Screenshoty słówek w aplikacji Drops

Oczywiście same słówka to nie wszystko, ale aż szkoda nie skorzystać z tak ciekawej propozycji. Tym bardziej że jest bezpłatna, efektywna i nie zabiera dużo czasu.

Pięć minut znajdzie się zawsze. Bez wymówek!

Drops dostępny jest na telefony z Androidem: kliknij, aby rozpocząć pobieranie na Androida
i urządzenia firmy Apple: kliknij, aby rozpocząć pobieranie na iOS

***

To może Cię też zainteresować:

https://glowka-pracuje.eu/3-sposoby-na-szybsza-nauke-jezyka-niemieckiego/