Zawsze znajdziesz 5 minut! Sposób na systematyczną naukę niemieckich słówek

Gdybyśmy mieli wybrać najczęściej powtarzające się pytanie dotyczące duale Ausbildungu, to brzmiałoby ono:

czy trzeba znać język niemiecki?

Bądźmy szczerzy. Aby rozpocząć naukę zawodu w Niemczech, konieczny jest język niemiecki minimum na poziomie komunikatywnym (B1). Nauka odbywa się w niemieckiej szkole i firmie. To oznacza, że znajomość gramatyki i słownictwa, również branżowego jest niezbędna (!), aby poradzić sobie na zajęciach, rozumieć nauczycieli i współpracowników oraz poradzić sobie w codziennych sytuacjach jak wizyta w banku, czy u lekarza.

Wiemy, że od wysłania zgłoszenia do programu “Główka pracuje”, do rozmowy kwalifikacyjnej i podpisania umowy mija nawet kilka miesięcy. W tym czasie niejedna osoba może stracić motywację do codziennej nauki języka.

 

Słówka jak kropelki

Dlatego polecamy aplikację na urządzenia mobilne – Drops, która skutecznie motywuje do codziennego powtarzania słówek.
Przetestowaliśmy ją i działa!

Aplikacja do nauki języków Drops

Drops jest skierowana do osób znających język na podstawowym i średnio zaawansowanym poziomie.
Dzięki aplikacji można przyswoić do 3000 słów z różnych kategorii, co oznacza poziom A2-B1. Z Dropsa mogą też korzystać osoby, które chcą odświeżyć słownictwo po dłuższej przerwie.

Aplikacja przypomina grę i naprawdę wciąga. Zadaniem użytkownika jest przeciągać słówka w odpowiednie miejsce, wykreślać je, układać z rozsypanych elementów.

 

5 minut dziennie, codziennie

Jedna lekcja w darmowej wersji aplikacji trwa 5 minut. Dostęp do 5-minutowej sesji otrzymujemy co 10 godzin. W ciągu dnia możemy więc uczyć się 10 minut. Dodatkowy czas można zdobyć za codzienne wykonywanie ćwiczeń. Jednak 5 minut spokojnie wystarczy 😉

Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty osiągamy, ucząc się systematycznie. Także warto “zaglądać” do aplikacji choćby na kilka minut, ale każdego dnia.

Screenshoty słówek w aplikacji Drops

Zaletą Drops są atrakcyjne grafiki, wyraźna wymowa native speakerów i duży wybór tematów. Jeśli w ustawieniach wybierzemy poziom średnio zaawansowany, od razu odblokujemy 50 tematów do nauki. Wśród nich: codzienna rutyna, emocje, choroby, pojazdy, transport, narzędzia, komputery itd.

Screenshoty słówek w aplikacji Drops

Oczywiście same słówka to nie wszystko, ale aż szkoda nie skorzystać z tak ciekawej propozycji. Tym bardziej że jest bezpłatna, efektywna i nie zabiera dużo czasu.

Pięć minut znajdzie się zawsze. Bez wymówek!

Drops dostępny jest na telefony z Androidem: kliknij, aby rozpocząć pobieranie na Androida
i urządzenia firmy Apple: kliknij, aby rozpocząć pobieranie na iOS

***

To może Cię też zainteresować:

https://glowka-pracuje.eu/3-sposoby-na-szybsza-nauke-jezyka-niemieckiego/