Pomorze przednie potrzebuje mądrych głów z Polski

15 osób z Polski podpisało w Pasewalku umowy z niemieckimi firmami. We wrześniu rozpoczną naukę, by w przyszłości pracować jako pielęgniarki, logistycy i technicy usług gastronomicznych.

 

Kształcenie dualne, czyli połączenie szkolnej teorii oraz praktyki w firmie jest w Niemczech bardzo popularne. Ale w Meklemburgii – Pomorzu Przednim niż demograficzny sprawił, że na wiele ofert nauki brakuje chętnych. Dlatego firmy zgłaszają się do programu edukacyjnego „Główka pracuje – Cleveres Köpfchen” (dosłownie „mądra główka”) i oferują Polakom zdobycie zawodu w Niemczech.

Uroczystość podpisania umów odbyła się po raz ósmy. Od 2011 program niemieckiego urzędu pracy „Główka pracuje – Cleveres Köpfchen” pomaga Polakom zdobyć zawód. Jak dotąd umowy o naukę i pracę z niemieckimi firmami podpisało 141 osób z Polski. W trakcie nauki uczniowie otrzymują co miesiąc wynagrodzenie i są włączeni do systemu ubezpieczeń społecznych.

 

Trzymamy mocno kciuki za świeżo upieczonych uczniów i zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia na naszym profilu facebookowym klik